Podróże uczą bardzo wiele. Dzięki nim poznać możemy inne kultury oraz piękne zakątki naszej planety. Młode osoby - choć nie tylko one - stawiają sobie za cel zwiedzić jak najwięcej miejsc na mapie świata. To z pewnością bardzo miła perspektywa, zwłaszcza od kiedy obalono mit, że podróżowanie musi być drogie. Oczywiście, wybierając te drogie hotele, podróże będą kosztować krocie. Jednak coraz więcej osób decyduje się na tańszą formę noclegu. Do wyboru na rynku jest naprawdę sporo ofert. Ze spokojem można poszukać noclegu, który bije na głowę nawet najdroższe hotele świata. Bardzo popularną formą jest nocowanie u kogoś, kto udostępnia swój dom na czas wakacji. Dzięki takiemu miejscu noclegu można poczuć klimat danej miejscowości znacznie bardziej niż odwiedzając ekskluzywne hotele. Nocleg taki nie musi być drogi, a co ciekawe, czasem nawet odbywa się on zupełnie za darmo. Można udostępnić również swoje miejsce zamieszkania dla turystów, w momencie kiedy planujemy swoje wakacje a naszej mieszkanie czy dom będą stały puste całe lato czy ferie. To doskonały pomysł na zarobek. Oczywiście, bardzo miło jest od czasu do czasu odwiedzać droższe czy tańsze hotele, jednak należy pamiętać że nocleg nie jest najistotniejszy podczas podróżowania. Liczy się to co człowiek zobaczy, odkryje, zwiedzi. Artykuł powstał przy współpracy wraz z Best Western.
Wybierając się w podróż prywatna czy służbową niejednokrotnie jest to podróż kilkudniowa, taka gdzie musimy się gdzieś przespać.
Miejsc noclegowych w Polsce i na całym świecie nie brakuje. Cena noclegu jest zależna od ilości nocy, rodzaju obiektu czy standardu oferowanego noclegu.
Najbardziej popularnymi i najbardziej komfortowymi miejscami oferującymi nocleg są hotele. Możemy w nich wynająć pokój 1-osobowy czy kilkuosobowy. Obecnie pokoje hotelowe oferują wspaniałe i komfortowe warunki wypoczynku.Wszystkie wyposażone są w wygodne łózka, łazienki z prysznicem lub wanną, telewizor z wieloma kanałami satelitarnymi. Standardem jest już bezpłatny dostęp do internetu dla gości hotelowych.
Hotele dzielą się na kategorie, które zależą od pełnionych przez hotele funkcji. I tak wyróżniamy tu hotele:
- wypoczynkowe - najwięcej jest ich w miejscowościach turystycznych;
- uzdrowiskowe - w miastach uzdrowiskowych, gdzie oprócz sanatorów stanowią wspaniałą bazę noclegową;
- tranzytowe - mieszczą się blisko lotnisk, głównych tras tranzytowych czy portów;
- kongresowe - z salami kongresowymi wynajmowanymi na różnego rodzaje konferencje, wykłady naukowe.
Hoteli w Polsce jest ponad 2300 hoteli i wraz z innymi obiektami noclegowymi (motele, pokoje prywatne, schroniska) tworzą wspaniałą bazę wypadową.